Kosmetyki Avon – opinie – porady

Ćwiczenia na jędrny biust i pośladki

| 0 komentarzy

Tym, co sprawia, że od kobiet nie można oderwać oczu, są niewątpliwie opływowe kształty. Biust i pośladki to te nasze zalety, które są w stanie zawrócić mężczyznom w głowach. Niestety, aby były kuszące, muszą być odpowiednio zadbane. Nie tyle chodzi o ich wielkość, co o jędrność. Pośladki i biust szybko wiotczeją, wymagają więc ciągłej troski. Należy zatem regularnie biegać i ćwiczyć, stosować dietę oraz odpowiednie kosmetyki.

BIUST

Biust można w prosty sposób napiąć, zginając ręce w łokciach i łącząc przed sobą tak, by stykały się na całej długości. Wytrzymujemy trzy sekundy i rozluźniamy mięśnie, odginając ręce w bok. Wszystko to robi się na stojąco. Niezastąpionym ćwiczeniem są także damskie pompki, dzięki którym klatka piersiowa się napina i ujędrnia. Aby wykonać ćwiczenie trzeba uklęknąć na podłodze i podeprzeć się na rękach. Zginając ręce w łokciach staramy się dotknąć piersiami podłoża. Jeśli usiądziemy w siadzie skrzyżnym (najlepiej na stepie bądź jakimś podwyższeniu) i wyprostujemy kręgosłup, możemy składać ręce jak do modlitwy, tak, by mocno dociskać je do siebie. Po sześciu sekundach odchylamy ręce i powtarzamy czynność pięć razy. Na leżąco można z kolei wykonać ćwiczenia z ciężarkami. Tu też przyda się step, na którym kładziemy się w ten sposób, by móc swobodnie pracować łokciami. Trzymamy w dłoniach ciężarki i podnosimy wyprostowane ręce do góry, zginamy i kładziemy wzdłuż tułowia. Możemy też w podobny sposób zrobić rękami nożyce, naprzemiennie krzyżując je nad sobą.

POŚLADKI

W każdym miejscu, czy to w domu, w pracy, na przystanku autobusowym albo w sklepie możemy napinać pośladki. Ćwiczenie wykonuje się zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Wystarczy ściągnąć pupę na 10 sekund, puścić i powtórzyć serię 10-15 takich napięć. Inną, prostą czynnością są przysiady, wzmacniające mięśnie łydek, ud i pośladków. Ważne, by podczas przysiadów (im głębsze, tym lepiej) nie odrywać stóp od podłoża. Pupę kształtuje nawet taka banalna czynność jak wchodzenie po schodach. Jeśli będziemy przeskakiwać co 2-4 stopnie, gimnastyka będzie jeszcze efektywniejsza. Noga zgina się wówczas w kąt prosty i jej mięśnie się napinają. Podobne skutki przynosi ćwiczenie nazywane wstępowaniem, do którego potrzebujemy krzesła. Jedną z nóg opieramy o siedzenie, tworząc kąt 90 stopni między łydką a udem. Podnosimy ją w górę, kładziemy na podłodze, podnosząc drugą nogę nad wysokość krzesła. Chodzi więc o to, by na zmianę podnosić nogi nad wysokość krzesła, bez dotykania jego siedziska.

Jeśli położymy się na podłodze, uginając kolana i podeprzemy się na łokciach, możemy podnosić biodra, tak, aby uda z tułowiem tworzyły linię prostą. Ćwiczenie to wzmacnia tylną część naszego ciała. Należy wytrzymać z uniesioną miednicą kilka sekund i powtórzyć dwie serie ćwiczeń, po 10 uniesień każda. Podpór przodem, czyli uklęknięcie i wsparcie się rękami, jest pozycją wyjściową dla wielu ćwiczeń pomagających osiągnąć jędrność pośladków. Ćwiczymy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę. Możemy podnosić je zgięte w kolanie, prostować na trzy sekundy, po czym znowu zginać i wracać do podporu. Aby wzmocnić wewnętrzne mięśnie ud, podnosimy nogę w bok (tak, by kąt między nogami był rozwarty), wytrzymujemy trzy sekundy i powracamy do początku, podnosząc tym razem drugą nogę. Inną jeszcze opcją jest podnoszenie wyprostowanych nóg na wysokość kręgosłupa. Ważne, by przy każdej z tych czynności napinać mięśnie ud i pośladków, a przy wracaniu do klęku je rozluźniać.

Wśród kosmetyków Avon można znaleźć sporo preparatów, które pomogą zachować idealną sylwetkę. Są to: Liftingująco-napinający żel do biustu, Wyszczuplający krem antycellulitowy, antycellulitowa z masażerem Tri-Roller, Krem na rozstępy z serii Solutions, a także Intensywne serum antycellulitowe z wyciągiem z karamboli i Intensywna kuracja antycellulitowo-liftingująca. Zadaniem ich wszystkich jest napinanie skóry, sprawianie, by była odpowiednio nawilżona i jedwabiście gładka. Kosmetyki wyszczuplające pomagają rozbić i spalić tłuszcz, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny.

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • cwiczenia na jdrne poladki
  • cwiczenia na biust
  • wiczenia na jdrny biust

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pielęgnacja włosów domowymi sposobami

Włosy nieodpowiednio zadbane stają się twarde, suche, matowe albo zaczynają wypadać. Pielęgnowanie ich szamponami nie wystarcza. Potrzebne są także odżywki...

Zamknij