Kosmetyki Avon – opinie – porady

Redukcja kalorii podczas odpoczynku?

| 0 komentarzy

Odchudzanie to nie tylko diety, ograniczenie ilości spożywanych posiłków i kontrolowanie godzin jedzenia, ale także ruch i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, powinny zainteresować się, jakie czynności pozwolą im zrobić to szybko, przyjemnie i skutecznie.

SPORT
Najwięcej kalorii spala się podczas szybkiego biegania. Godzinne przebieranie nogami pozwala pozbyć się ich aż 1000-1200, w zależności od tego, jakim tempem się biega. Skuteczne jest również jeżdżenie na rowerze w tempie 20 km/h, umożliwiające redukcję 500-600 kalorii oraz jeżdżenie na rolkach (400 kcal) i pływanie (350 kcal). 60-minutowe zajęcia z aerobicu pozwolą zapomnieć o 500 kaloriach, a ćwiczenia na siłowni – o 400. Co więcej, żeby wyszczuplić sylwetkę, nie trzeba wychodzić z domu. Półgodzinna intensywna gimnastyka każdego dnia, to codziennie o 150 kalorii mniej. Skakanie na skakance jest jeszcze efektywniejsze (550 kcal/h).

CZYNNOŚCI DOMOWE
Ilość spalanych kalorii jest uzależniona od czasu wykonywanej czynności, jej intensywności oraz od naszej wagi – osoby grubsze tracą więcej kalorii niż te o filigranowych posturach. Często zapominamy, że nawet podczas domowych porządków redukujemy tkankę tłuszczową. Stanie przy garnkach i gotowanie przez godzinę pozwala spalić około 100 kalorii, prasowanie i mycie naczyń – 140 kalorii, odkurzanie – 150 kalorii, mycie okien i ścieranie kurzy – około 220 kalorii, a mycie podłogi oraz sprzątanie łazienki – 250 kalorii. Jeśli będziemy mieć ochotę na remont bądź reorganizację ogródka, to warto wiedzieć, że podczas godzinnego malowania ścian można zrzucić 400 kalorii, a za sprawą kopania i grabienia – 500. Także układanie książek czy dokumentów to nie tylko czynność minimalizująca stres, ale i ułatwiająca pozbycie się 50 kalorii w 15 minut.

PRZYJEMNOŚCI
Trzeba dodać, że także miłe spędzanie czasu może pomóc odchudzaniu. Pod warunkiem oczywiście, że leżąc na plaży czy czytając książkę, nie będziemy się objadać słodkościami i innymi kalorycznymi produktami. Godzinny odpoczynek albo sen to redukcja 70 kalorii, oglądanie telewizji – 25 kalorii, śpiewanie – 120 kalorii, a czytanie na głos – 150 kalorii. Jeszcze lepszy okazuje się seks i namiętne pocałunki – godzina spędzona w łóżku z partnerem to do 200 kalorii mniej. Nic jednak nie pokona tańca w dyskotece, który redukuje do 500 kalorii w ciągu 60 minut.

KOSMETYKI
Jak widać, nie tylko uprawianie sportów zapobiega nawarstwianiu się tkanki tłuszczowej. Codzienne czynności są niezastąpione, nie wymagają bowiem wiele wysiłku, a pozwalają na odrobinę ruchu i troskę o zdrowie. W połączeniu z odpowiednią dietą i pielęgnacją ciała zapewniają podstawową ochronę przed tyciem. U konsultantek Avon można zamówić ponadto produkty, które redukują zbędne centymetry. Są to między innymi: Intensywne serum antycellulitowe z wyciągiem z karamboli (ogranicza ilość tłuszczu oraz widoczność pomarańczowej skórki) i Intensywna kuracja antycellulitowo-liftingująca (ujędrnia skórę, zapobiega powstawaniu nierówności).

Polecam:

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Żegnajcie odciski

Odciski to nic innego jak nawarstwianie się naskórka, powstające zazwyczaj wskutek noszenia źle dopasowanego obuwia (za ciasnego lub za luźnego)...

Zamknij