Kosmetyki Avon – opinie – porady

Optyczne powiększanie ust

| 0 komentarzy

Niewątpliwie symbolem zmysłowych warg są usta Angeliny Jolie. Podobnie usta Shakiry czy Jessici Simpson zwracają na siebie uwagę i wyglądają oszałamiająco kobieco. Choć nie każda z nas posiada tak duże wargi, dzięki odpowiedniemu makijażowi możemy sprawić, by i nasze były równie seksowne – lśniące i kuszące barwą. Jest przecież wiele sposobów pozwalających podkreślić urodę.

Malowanie małych ust powinno się zaczynać od nałożenia na nie pudru lub podkładu – tego samego, którym pokrywa się twarz. Następnie obrysowuje się usta poza ich zewnętrzną granicą (do 1,5 milimetra nad górną i pod dolną wargą), po czym wypełnia szminką – od zewnętrznych kącików do wewnątrz warg. Na koniec środek ust pokrywa się małą ilością jasnego bądź bezbarwnego błyszczyka.

By małe usta były większe, można je drażnić, przez co lekko puchną i stają się wyrazistsze. Odpowiedni peeling warg zapewni im gładkość i podkreślenie kształtu. Używa się w tym celu miękkiej szczoteczki do zębów albo specjalnych kosmetyków zawierających miętę i kolagen, nie rzadko też papryczkę chili albo inne składniki powodujące, że usta „rosną”. Przykładem takiego preparatu jest Błyszczyk powiększający usta firmy Avon, który daje efekt mrowienia i pobudza krążenie. Dostępny jest w pięciu odcieniach. Poza tym dobrze nawilża wargi, dzięki czemu wyglądają soczyście i kokieteryjnie.

Przy malowaniu drobnych ust ważna jest kolorystyka i konsystencja kosmetyków. Przede wszystkim nie powinno się używać ciemnych pomadek i konturówek, ponieważ jeszcze bardziej zmniejszają wargi, powodując zacięty i niemiły wyraz twarzy. Wskazane są żywe kolory, zwłaszcza róże oraz jasne pomadki, ponieważ to one optycznie powiększają. I oczywiście nie można zapomnieć o jasnych błyszczykach (jak na przykład Błyszczyk „Uwodzicielskie nawilżenie”). Dobrym i pomysłowym kosmetykiem jest Szminka z błyszczykiem „Pełnia zmysłowości”, dostępna w katalogu Avon w sześciu barwach, która umożliwia optymalne powiększenie ust albo też Wysuwany błyszczyk w szmince – połączenie kremowego koloru i soczystego błyszczyku. Kosmetyk ten gwarantuje efekt pełnych, zniewalających warg.

Rozwiązaniem dla osób o wąskich ustach jest także makijaż permanentny, który wykonuje się pod znieczuleniem. Ma on na celu skorygowanie kształtu warg i nadanie im koloru, co się odbywa przez wprowadzenie do skóry mikropigmentów. Zabieg ten kosztuje około 1000 zł. Usta można powiększać też kwasem hialuronowym (cena zabiegu waha się w granicach 1300 zł). Od nas zależy, czy zastosujemy domowe sposoby na podkreślenie swojego piękna, czy udamy się do kosmetyczki lub specjalistycznego gabinetu.

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • POWIĘKSZANIE UST
  • zdjęcia shakiry

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Każde usta mogą wyglądać seksownie

Mężczyźni patrząc na twarz kobiety zwracają uwagę głównie na oczy i usta. Pięknie podkreślone, mają one większą moc przyciągania niż...

Zamknij