Kosmetyki Avon – opinie – porady

Makijaż – jak go zrobić dobrze bez najczęściej popełnianych błędów

| 0 komentarzy

Makijaż to niby prosta sprawa, a jednak wiele z kobiet źle go wykonuje. Zamiast poprawić wygląd, psują go – często nieświadomie. Jakie są podstawowe błędy makijażu?

Stosowanie nieodpowiedniego podkładu lub w złej ilości

Moim zdaniem jest to największy błąd, nagminnie popełniany przez panie w każdym wieku. Jeśli chcesz, by Twoja cera wyglądała na gładką i opaloną, nie stosuj kryjących i ciemnych podkładów. Podkład powinien być niewidoczny. Ma mieć odcień zbliżony do koloru skóry, w przeciwnym wypadku powoduje efekt maski, przez który kobiety wyglądają sztucznie. Wówczas kosmetyk zamiast podkreślić piękno, zakrywa wszystko to, co w twarzy piękne. Jeśli masz wypryski, przykryj je korektorem a nie podkładem. Kupując kosmetyki, dobieraj je do charakteru swojej cery. Gdy posiadasz cerę tłustą, wybierz kosmetyk matujący (np. Magix podkład matująco-wygładzający), a jeśli Twoja skóra jest szara, zmęczona, przyda Ci się podkład rozświetlający (np. Podkład rozświetlająco-antystresowy firmy Avon). Podkład to podstawa makijażu, pamiętaj jednak o umiarze.

Za ciemna konturówka do ust

Kolor konturówki musi być dopasowany do pomadki oraz do cery, jaką posiadasz. Tylko wtedy zapewni efekt namiętnych, wypełnionych, dużych warg. Konturówka może być o ton jaśniejsza od szminki, ale nigdy nie ciemniejsza. Ma tylko podkreślać, a nie wychodzić na pierwszy plan. Ciemny kontur zamiast uwypuklić wargi, zmniejsza je i wygląda nieestetycznie. Pamiętaj też, by nie obrysowywać ust zbyt szeroko. Powiększanie warg jest dozwolone, lecz nie o kilka milimetrów. Jeśli nie wiesz, jaką konturówkę wybrać, zobacz katalog Avon.

Zbyt mocno podkreślone brwi lub za bardzo wydepilowane

Jeśli masz jasne włosy, nie maluj brwi czarną kredką. Wybierz brązową albo szarą. Kredki używa się po to, by „zagęścić” rzęsy, wypełnić luki między nimi – powinna więc być niewidoczna. Dostosuj kształt brwi do swojej twarzy i nie depiluj ich za bardzo. Zbyt cienkie brwi dodają lat i podkreślają ostre rysy.

Źle namalowane kreski

Błędem jest niedokładne malowanie kresek, robienie ich zbyt grubych albo nieodpowiednich dla danego kształtu oka. Kreski powinny być równe, delikatne, cienkie, co wymaga wprawy (wypróbuj Supertrwałego eyelinera Avon). Jeśli nie masz czasu – zrezygnuj z tego pomysłu. Jeżeli Twoje oczy nie mają kształtu migdała – nie podkreślaj całego oka i nie obrysowuj go dookoła. Uwydatniasz wówczas niedoskonałości, podczas gdy mogłabyś w inny sposób wydobyć ze swoich oczu to, co w nich najwspanialsze.

Nieodpowiednie kolory szminek i cieni

Kolorystyka używanych kosmetyków powinna być dostosowana do odcienia Twojej cery, karnacji, koloru oczu, wielkości ust itd. Ciemne kolory pomniejszają, jasne – powiększają. Dlatego jeśli masz małe usta, pociągnij je błyszczykiem, dzięki któremu będą optycznie większe, a nie maluj ich ciemnymi pomadkami. Podobnie z oczami – barwy cieni powinny być uzależnione nie tylko od koloru źrenic, ale i od kształtu oczu, bo dzięki odpowiedniemu makijażowi, można oczy powiększyć, wydłużyć, rozweselić itp. (w zależności od potrzeby). Zła kolorystyka może uwypuklić mankamenty. Zobacz, jakie odcienie szminek proponuje firma Avon i znajdź coś dla siebie (w katalogu zwróć uwagę na Szminkę „Usta w pełni” oraz Szminkę„Uwodzicielskie nawilżenie”).

Sklejone rzęsy pokryte grudkami tuszu

Nie nakładaj na rzęsy zbyt dużej ilości tuszu, a po aplikacji ściągnij jego nadmiar za pomocą wacika. Jeśli na rzęsach pozostają całe „krople” źle rozczesanego lub nieodpowiednio nałożonego tuszu, rzęsy wyglądają nieładnie. Nie używaj maskary, która się kruszy oraz staraj się, by podczas malowania rzęs nie zabrudzić tuszem powiek. Zlikwiduj wszelkie ślady tuszu wokół oczu. Aby uniknąć sklejenia rzęs, po pomalowaniu ich wyszczotkuj je, nadając im odpowiedni wyraz. Dobry efekt uzyskasz nakładając kosmetyk zygzakiem i pod kątem (wypróbuj Tusz „Pełnia rzęs” albo Tusz do rzęs Spectra Lash z regulacją intensywności).

Zbyt intensywny róż na policzkach

Róż (w przeciwieństwie do nazwy) nie musi być różowy (sprawdź kolory Różu w kamieniu firmy Avon). Kupując ten kosmetyk dobierz go do swojej karnacji. Problemem jest też nieodpowiednie malowanie. Twarz każdej kobiety wymaga innego rozmieszczenia różu, a stosuje się go po to, by odjąć sobie lat i dodać twarzy świeżości. Róż powinien więc być delikatny, niemal niewidoczny, w przeciwnym razie możesz wyglądać jak klown albo jak lalka barbi. Sprawdź, jak maluje się twarze owalne, kwadratowe, okrągłe, a jak trójkątne i zastosuj odpowiednie porady.

Zbyt intensywny makijaż

Chcąc podkreślić każdy element swojej twarzy możesz przesadzić. Przestrzegaj zasady, że gdy podkreślasz oczy, to nie malujesz intensywnie ust i odwrotnie. Nie uwydatniaj wszystkiego naraz.

Jak zrobić dobrze makijaż i nie przesadzić

Kobiety są piękne same w sobie. Wystarczy, że delikatnie podkreślą swoją urodę. Nie muszą tego robić ostentacyjnie. Czy zgadzacie się ze mną, że powyższe „triki” wielu kobiet, które powinny poprawić wygląd, tak naprawdę oszpecają? Co jeszcze, Waszym zdaniem, należy do błędów makijażu i jak tego uniknąć?

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • jak zrobi kresk eyelinerem
  • delikatna uroda
  • makijaż powiększający oczy

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Katalog AVON 11/2012 – Lato w pełni

Jeśli lato, to tylko z Avon! Najnowszy, gorący i pełen cenowych niespodzianek katalog Avon 11/2012 - „Lato w pełni” jest...

Zamknij