Kosmetyki Avon – opinie – porady

Kolory kosmetyków na wiosnę, lato, jesień i zimę

| 0 komentarzy

WIOSNA

Podkład: najlepiej używać płynnych podkładów w odcieniach kości słoniowej lub beżu, w zależności jaką posiadamy karnacje. W cieplejsze dni podkład powinien być bardziej w kolorze brązu, ponieważ jasna karnacja często opala się ładnie na pierwszych promieniach wiosennych.

Róż: polecam używać różu w kolorze łososiowym, a w cieplejsze dni można zamiast różu użyć puder sypki w odcieniach brązu.

Pomadka do ust: wskazane jest stosować pomadki w odcieniach koralowych, czerwonych, łososiowych (wszystkie kolory wpadające w pomarańcz). Usta z danym odcieniem powinny być wymalowane delikatnie a na szminkę naniesiony błyszczyk bezbarwny lub w barwie szminki.

Cienie do powiek: najlepiej używać cieni pastelowych, które ożywiają naszą wiosnę, a gdy cienie są zbyt wyraźne można je troszkę przypudrować i kolor będzie bardziej przytłumiony.

Kredka do oczu: nie stosować kredki do oczu w odcieniu czerni. Odpowiednimi odcieniami kredek na wiosnę są kolory szarości i brązu. A jeżeli chcemy aby kontrastowały z naszym makijażem pastelowym to używać najlepiej kredek kolorów zielonych, niebieskich. Użycie białej kreski na dolnej powiece powiększy pięknie oczy.

Brwi i rzęsy: najlepiej używać odcieni brązu do malowania brwi i rzęs, unikać czarnego. Aby rzęsy wyglądały wiosennie – warto używać tuszy kolorowych to znaczy np. niebieskich.


LATO

Podkład: powinno się dobrać w zależności od typu skóry, czy jest jasna czy wpada w odcień oliwkowy. Jeżeli karnacja jest jasna to najlepiej używać jasnych podkładów np. beżowych albo w odcieniach różu.

Róż: najlepiej używać nie rzucających się w oczy róży.

Pomadka do ust: maluj usta pomadkami w odcieniach matowych np. jasny fiolet, jasny róż itp. Powinno się unikać jaskrawych odcieni szminek.

Cienie do powiek: polecam używać perłowych kolorów i pastelowych, często także brązu aby podkreślić opaleniznę. Na deszczowe dni warto stosować odcienie różu i szarości.

Kredka do oczu: najlepiej używać kredek do oczu w kolorach zielonych, turkusowych czy niebieskich oraz unikać kredek o barwie czarnej, ponieważ wygląda to nienaturalnie.

Brwi i rzęsy: rzęsy maluj na czarno lub szaro, zaś brwi na brązowo, dostosuj je do całego makijażu.


JESIEŃ

Podkład: używaj w kolorach ciepłych np. odcieniach beżu. Zamiast pudru, można użyć kremu na dzień koloryzującego a najlepiej samoopalacza. Krem albo samoopalacz doda jasnej karnacji kolorystyki.

Róż: cera w jesieni nie powinna być malowana różem. Można nałożyć na policzka delikatnie sypki puder.

Pomadka do ust: najlepiej używać pomadek w odcieniach: czerwieni, pomarańcza, miedzi , rdzawy. Wszystkie kolory powinny mieć połysk na ustach. Najlepiej wargi potem posmarować błyszczykiem.

Cienie do powiek: maluj powieki cieniami o barwie ciepłej w odcieniach: pomarańczowych, miedzianych, rdzawych, niebieskich, zielonych ale niezbyt jasnych. Wszystkie odcienie należy nakładać w niewielkiej ilości.

Kredka do oczu: polecam używać kredek w odcieniach: brązu, zieleni, niebieskiego, fioletowego. Unikać malowania kresek w odcieniu czarnym czy szarym.

Brwi i rzęsy: najlepiej malować w barwie brązu, a koniuszki rzęs można pomalować w odcieniach niebieskich, fioletowych.


ZIMA

Podkład: najlepiej jasny np. beżowy, nałożony w niewielkiej ilości na twarz. Na wieczór polecam używać pudru bezbarwnego.

Róż: używać go tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Przy jego użyciu należy nanosić niewielką ilość w odcieniach jasnych.

Pomadka do ust: stosuj pomadki w barwach czerwieni, różu a nawet w kolory wchodzące w odcienie fioletu.

Cienie do powiek: zalecam oczy malować niewyraziście, tzw. blado. Odpowiednie są cienie w kolorach niebieskiego, zielonego, fioletowego (jasne).

Kredka do oczu: w zimie polecam stosować czarną kredkę do oczu. Można wykonać kreskę białym tuszem tzw. Ely- linerem.

Brwi i rzęsy: najlepiej nie malować wcale brwi, ponieważ przy zimnym powiewie one same zrobią się bardziej intensywnie czarne. Natomiast rzęsy warto pomalować na kolor czarny, aby były bardziej intensywne. Tusz można także dopasować do odcieni cieni do rzęs, np. niebieskie brwi i rzęsy.

 

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • czy błyszczyk można używać zimą

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.



  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Katalog AVON 13/2011 – Początek jesieni

Jesienny katalog AVON 13/2011 obowiązuje od 8 do 28 września br.

Zamknij