Kosmetyki Avon – opinie – porady

Jak dobrać właściwie kolor cieni do powiek?

| 0 komentarzy

Dużo kobiet malując się zastanawia się jak dobrać odpowiedni kolor cieni, aby pasował do makijażu. Wiele kobiet maluje powieki zgodnie z starą zasadą, że kolor cieni powiek jest taki sam jak kolor tęczówki. Otóż ta zasada wyszła już z mody, ponieważ kolor wtedy zlewa się z oczami i nie wygląda to estetycznie.

W teraźniejszych czasach maluje się oczy w kolorach dopełniających kolor oczu, czyli taki, aby przypominał kolor oczu ale nie taki sam. Oczy wtedy stają się bardziej wyraziste i piękniejsze.

Zatem oczy niebieskie warto pomalować na kolor ochry, oczy zielone można pomalować na fioletowe odcienie pastelowe, oczy brązowe wyglądają ciekawie w odcieniu różu. Jeżeli tęczówkę mamy cętkowaną, powieki powinny być malowane pod kolor karnacji, całego makijażu.

Można także malować się na wiele sposobów np. łączyć kolory kolorystycznie. Jasne z ciemnymi, pastelowe z zwykłymi itp., a także malować powieki do danego stroju czy dodatków, które się ma w danej chwili na sobie.

Polecam:

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
W jakich miejscach nakładać róż?

Róż nakłada się przede wszystkim na policzki. Osoby, które malują się od dłuższego czasu i umieją to robić solidnie i...

Zamknij