Kosmetyki Avon – opinie – porady

Makijaż dostosowany do kształtu oka

| 0 komentarzy

Każda z pań ma zupełnie inne oczy, dzięki czemu są piękne i wyjątkowe. Indywidualność może jednak być problemem. Jak się malować, by podkreślić walory oczu i ewentualnie skorygować ich wygląd? Jakich kosmetyków używać? Idealny makijaż każda z Was powinna znaleźć sama, najlepiej metodą prób i błędów. Make up musi być dostosowany do kształtu oczu i wielkości powiek, a także do koloru źrenic, a nawet włosów czy karnacji. By ułatwić Wam sprawę, poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które mogą być pomocne.

Wymarzony kształt migdała

Pożądanym kształtem dla kobiecych oczu jest forma migdała. Kobiety, posiadające tego typu spojrzenie, nie mają problemów z dobraniem makijażu. Mogą łączyć kolory, używać dowolnych tuszów i kredek. Niemal w każdym makijażu wyglądają dobrze. Pozostałe panie muszą nauczyć się rozróżniać cienie bazowe (są to cienie służące jako podkład, w kolorze zbliżonym do karnacji), cienie modelujące (ciemniejsze od bazy, matowe bądź perłowe) oraz cienie rozświetlające, bo dzięki odpowiedniemu ich stosowaniu także one osiągną wymarzony kształt. Przydatne mogę być kosmetyki Avon: Świetlista baza/cień do powiek oraz Poczwórne cienie do powiek.

Oczy małe – cel: powiększenie

By powiększyć małe oczy, narysuj kreskę od połowy górnej powieki i wyjedź nią poza zewnętrzną krawędź oka, unosząc ją lekko do góry (możesz użyć Żelowej kredki do oczu Avon). Podobnie zrób z dolną powieką – nie podkreślaj jej całej, a jedynie zewnętrzną część. Nie łącz kresek z sobą. Odstęp sprawi, że oczy wydadzą się większe. Bazę w kolorze cery nałóż powyżej zagłębienia górnej powieki, a pod łukiem brwiowym i na wewnętrznej oraz środkowej części powiek zastosuj cień rozświetlający. Możesz użyć dwóch-trzech kolorów, przyciemniając zewnętrzne kąciki oczu. Jeśli idzie o tusz – najlepszy będzie wydłużający. Możesz nim malować rzęsy dwukrotnie, bo były bardziej widoczne, trzymając szczoteczkę po skosie.

Oczy wąskie – cel: zaokrąglenie

Ponieważ oczy wąskie są długie i „płaskie”, należy zaokrąglić linie powiek. W takim wypadku kreska powinna być wąska przy kącikach, a pogrubiona nad środkową częścią oka. Obrysowywanie całego oka nie pasuje do tego kształtu. Jeśli już zależy ci na podkreśleniu dolnej powieki, pomaluj tylko jej część i nie łącz górnej i dolnej kreski po zewnętrznej stronie oczu. Cienie powinny rozświetlać powieki, więc mogą wychodzić poza górną ich granicę. Używając tuszu (np. Tuszu „Pełnia rzęs”), trzymaj szczoteczkę pionowo i staraj się najbardziej podkręcić środkową część górnej i dolnej powieki.

Oczy okrągłe – cel: wydłużenie

Okrągłość oczu powoduje, że ich kąciki zewnętrzne są słabo widoczne. Należy zatem popracować nad wydłużeniem linii powiek i nadaniem oczom kształtu migdała. Najłatwiej zrobić to za pomocą kresek, które powinny delikatnie wychodzić poza zewnętrzne krawędzie. Można je także podkreślić obrysowując całe dookoła kredką. Polecam w tym celu konturówki firmy Avon (Konturówka do oczu, Diamentowa konturówka do oczu, Opalizująca konturówka do oczu). Nie należy jednak nakładać zbyt dużej warstwy eyelinera na środkową część powiek, gdyż spowoduje to dodatkowe zaokrąglenie. Jeśli chodzi o używanie cieni, to najlepiej stosować ciemniejsze kolory na zewnętrzne części powiek, a jasne – wewnątrz. Efekt będzie korzystniejszy, jeśli zrezygnujesz z cieni perłowych. Malowanie całych powiek jednym kolorem nie przyniesie dobrego rezultatu. Używając tuszu, trzymaj szczoteczkę po skosie, po to, by rzęsy ułożyły się promieniście i po wewnętrznej stronie były jedynie delikatnie podkreślone.

Oczy wypukłe – cel: optyczne zmniejszenie powiek ruchomych

Do makijażu oczu wypukłych nieodzowny jest eyeliner, który pozwoli na stworzenie grubej, dobrze widocznej kreski (możesz wybrać Supertrwały eyeliner firmy Avon). Pamiętaj jednak o tym, by kreska nie wychodziła poza zewnętrzną krawędź oka. Powyżej zagłębienia powiek i pod dolną powiekę możesz nałożyć delikatną bazę, zaś powiekę pokryć cieniem matowym (błyszczący działa uwypuklająco). Jeśli zechcesz rozjaśnić oczy, nałóż cień rozświetlający tuż pod łuk brwiowy. Zrezygnuj z tuszów mocno pogrubiających i wydłużających. Na rzęsy nałóż tylko cienką warstwę kosmetyku, np. Tuszu do rzęs Spectra Lash z regulacją intensywności.

Oczy „smutne” z opadającym kącikiem zewnętrznym – cel: podkreślenie wewnętrznej części powiek

Jeśli twoje oczy „opadają” po zewnętrznej stronie, musisz przenieść ich punkt ciężkości na środek powiek. Kreskę najlepiej maluj od połowy oka, unosząc ją do góry. Nie powinna się stykać z kreską pod dolną powieką, która także ma obrysowywać jedynie część oka. Linię opadania należy pokryć cieniem modelującym, lekko podkreślając zewnętrzne części oczu. Najważniejsze jest w tym przypadku centrum powieki ruchomej, pomaluj je więc cieniem rozświetlającym, przykuwającym uwagę. Podkręć rzęsy do góry, zwłaszcza przy zewnętrznych krawędziach, używając na przykład Superpodkręcającego tuszu do rzęs Avon.

Oczy zbyt blisko albo za szeroko osadzone – cel: optyczne przybliżenie albo oddalenie oczu

Oczy blisko osadzone są wtedy, gdy odległość między nimi jest mniejsza od szerokości jednego oka. Jeśli ten opis dotyczy Ciebie, powinnaś unikać malowania całej powieki na jeden kolor. Najlepiej na wewnętrzne części powiek nałóż cień rozświetlający, który optycznie zwiększy odległość między nimi. To samo zrób na dolnej powiece. Podkreśl zewnętrzną części oka, czy to używając ciemniejszego cienia (tworząc „kocie oko”), czy przy pomocy unoszącej się w górę kreski i mocno wytuszowanych zewnętrznych rzęs. Może Ci się przydać Ekstremalnie wydłużający tusz do rzęs firmy Avon. W przypadku oczu osadzonych szeroko należy zastosować technikę odwrotną – ciemniejszymi cieniami podkreślać powieki tuż przy nosie, a rozjaśniać zewnętrzne kąciki. Nie maluj kreski wychodzącej poza zewnętrzną krawędź oczu.

To niesamowite, że za pomocą odpowiednich kosmetyków każda z Was może uzyskać wymarzone spojrzenie. Wystarczy pamiętać o banalnej regule – barwy jasne powiększają, a ciemne zmniejszają.

A jak Wy radzicie sobie z makijażem Waszych oczu?

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • idealna kreska do ksztaltu oka

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mini Little Black Dress, Little White Dress i Little Red Dress

Nie bez kozery mówi się, że małe jest piękne. Kuse sukienki działają jak magnez, wymagają jednak odpowiedniej oprawy. Jeśli włożyłaś...

Zamknij