Kosmetyki Avon – opinie – porady

Rodziny zapachów Avon

| 0 komentarzy

To do jakiej rodziny (kategorii) należy dany zapach zależy od jego głównego akordu zapachowego. Wyróżniamy 6 podstawowych rodzin zapachów:

Kwiatowa – największa i najbardziej popularna rodzina zapachów dla kobiet, w których nutą przewodnią jest kwiat lub cały ich bukiet.
Orientalna – ciepła i zmysłowa, oparta na akordach korzennych, kadzidła, cynamonu i wanilii.
Drzewna – główny akord kategorii stanowią aromaty oparte na różnych rodzajach drewna: sosny, drewna sandałowego, cedru i cyprysu.
Szyprowa – rodzina zapachów oparta na aromatach drzew, mchu oraz akordów kwiatowych.
Cytrusowa – ożywcze i świeże zapachy, w których dominują olejki cytrusowe, np. cytryny, grejpfruta, pomarańczy oraz limonki.
Fougere – Rodzina ponadczasowych zapachów, których głównymi nutami są aromaty mchu, lawendy i drewna.

Zapachy damskie

Cytrusowa (aromatyczna) – Odpowiednie na dzień i na noc. Dla kobiet dynamicznych, ekstrawertyczek, które lubią lekkie i świeże zapachy. Do ubrań na co dzień.

Orientalna (kwiatowa, korzenna, waniliowa, drzewna) – Odpowiednie na wieczór i specjalne okazje. Dla kobiety uwodzicielskiej i namiętnej, która lubi ciepłe i zmysłowe zapachy.

Kwiatowa (aldehydowa, drzewno-piżmowa, owocowa, wodna, zielona) – Odpowiednie na wszystkie okazje. Świeższe, owocowe akordy na dzień i na lato, bogatsze nuty na wieczór i zimę. Zielone i aromatyczne podkategorie dla pogodnych ekstrawertyczek. Aldehydowe i drzewne dla romantyczek. Owocowe kombinacje dla elegantek o silnej osobowości.

Szyprowa (kwiatowa, owocowa) – Odpowiednie na wszystkie okazje. Lżejsze akordy na dzień i na lato, bogatsze akordy na wieczór i zimę. Dla pewnej siebie kobiety, która nosi wyrafinowane stroje oraz dla kobiety, która lubi mocne, złożone zapachy.

Zapachy męskie

Cytrusowa (aromatyczna) – Odpowiednie na każdy dzień, nieformalne okazje. Dla nowoczesnego mężczyzny lubiącego sport i lekkie, świeże i energetyzujące zapachy. Również dla pana ubierającego się w stylu nowoczesnym.

Orientalna (paprociowa, korzenna, drzewna) – Odpowiednie na wieczór i specjalne okazje, zawsze gdy potrzebny jest wyjątkowy zapach robiący duże wrażenie. Dla wytwornego i pociągającego mężczyzny, który lubi ciepłe i zmysłowe zapachy, oraz dla mężczyzny ubierającego się elegancko.

Fougere (wodna, świeża, ozonowa) – Odpowiednie na każdy dzień, na wszystkie okazje. Dla pociągającego i pewnego siebie mężczyny. Wodne i świeże nuty dla mężczyzny aktywnego i tryskającego energią. Również dla pana noszącego ubrania w stylu miejskim, nowoczesnym.

Drzewna (aromatyczna, szyprowa, piżmowa, korzenna) – Odpowiednie na każdy dzień, na wszystkie okazje. Dla romatycznego uwodzieciela, który lubi bardzo męskie, pociągające zapachy.

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • zapachy avon

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
O pracy konsultantki

"Miarą naszego sukcesu jest nie tylko nasza wysoka pozycja na rynku, ale także to, jak wielu osobom pomagamy zmienić życie,...

Zamknij