Kosmetyki Avon – opinie – porady

Zdrowa opalenizna… bez słońca

| 0 komentarzy

Promieniowanie ultrafioletowe działa niekorzystnie na naszą skórę, ponieważ przyspiesza procesy jej starzenia. Przyczynia się do powstawania wolnych rodników, które niszczą komórki skóry, dlatego niewskazane jest długie przebywanie na słońcu. Również solaria nie są zdrowe. Powodują wysuszenie, szorstkość oraz przebarwienia skóry, mniejszą jej elastyczność i zmarszczki. Mogą ponadto być przyczyną zmian przednowotworowych, wystąpienia rumienia, a nawet czerniaka.

Jeśli jednak bardzo lubimy przebywać na słońcu lub w solarium, musimy odpowiednio zadbać o skórę, stosując kremy z filtrem i nawilżające mleczka po opalaniu. Warto polecić Nawilżający krem ochronny do twarzy SPF 30, Nawilżające mleczko do opalania z witaminą E do skóry wrażliwej SPF 50, Ochronny olejek nawilżający w sprayu oraz Chłodzący spray po opalaniu z witaminą C i aloesem.

Alternatywą dla opalania na plaży i pod lampami są między innymi samoopalacze, czyli preparaty wpływające na zmiany kolorytu skóry. Działają brązująco pod wpływem dihydroksyacetonu (DHT). Składnik ten, reagując z aminokwasami, powoduje powstawanie barwnych pigmentów, co trwa kilka godzin i wydziela charakterystyczny zapach. Samoopalacze dostępne są w kremie i w sprayu, a oprócz tego, że zapewniają złoty odcień skóry, nawilżają ją jak tradycyjne balsamy. W ofercie Avon znajduje się Nawilżający samoopalacz do twarzy i ciała o tropikalnym zapachu do jasnej karnacji.

Letnią karnację można także uzyskać za pomocą opalania natryskowego. Zabieg ten polega na spryskaniu skóry delikatną mgiełką za pomocą specjalnego urządzenia kosmetycznego. Efekt utrzymuje się na skórze przez około 2 tygodnie. Po takim zabiegu można stosować Odżywcze masło do ciała po opalaniu firmy Avon.

Na piękny koloryt skóry mają także wpływ peelingi, które nie ścierają opalenizny, ale eksponują ją. Dzięki pozbyciu się suchego naskórka, skóra opala się szybciej i równomiernie. Poza tym można stosować balsamy przedłużające opaleniznę i balsamy brązujące. Działają stopniowo, gdyż w porównaniu do samoopalaczy mają niewielką ilość DHT. Efekt opalenizny widać po kilku dniach. Avon proponuje Olejek w sprayu wzmacniający opaleniznę.

Opaleniznę zapewnia również beta-karoten – żółto-pomarańczowy barwnik zawarty w roślinach. Przeciwdziała starzeniu się skóry i powoduje, że skóra zyskuje przyciemniony, zdrowy i piękny koloryt. Beta-karoten można przyjmować doustnie przez około 3 miesiące. W katalogu Avon można znaleźć Balsam z beta-karotenem przyspieszający i wzmacniający opaleniznę.

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • bronzery avon

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Katalog AVON 8/2012 – Początek lata

Zapraszam do zapoznania się z najnowszym katalogiem Avonu 8/2012 - "Początek lata", który obowiązuje od 24 maja do 13 czerwca...

Zamknij