Kosmetyki Avon – opinie – porady

Jak dbać o miejsca intymne

| 0 komentarzy

Kobiece miejsca intymne wymagają niezawodnej ochrony. Nie powinno się ich myć zwykłym mydłem bądź żelem pod prysznic, gdyż te kosmetyki mogą zaburzyć równowagę flory bakteryjnej, co prowadzi do swędzenia, zaczerwienień oraz powoduje powstawanie infekcji. Mydła mają odczyn zasadowy, zaś pochwa, w której znajdują się pałeczki kwasu mlekowego, ma odczyn kwaśny, pełniący rolę naturalnej bariery ochronnej. Należy więc używać specjalnych kosmetyków do higieny intymnej, które nie mają zapachu, barwników i detergentów oraz wyróżniają się niskim pH, wspomagającym mikroflorę pochwy. W katalogu Avon znaleźć można kilka produktów przeznaczonych do ochrony tych cennych kobiecych miejsc. Wśród nich wyróżnić można Kremowy płyn do higieny intymnej oraz żelowy Płyn do higieny intymnej z łagodzącym ekstraktem z kory dębu i odświeżających protein roślinnych, który neutralizuje niepożądane zapachy. Poza tym w ofercie znajduje się Odświeżający dezodorant do higieny intymnej, także wyposażony w delikatny ekstrakt z kory dębu i przeznaczony do stosowania zwłaszcza podczas menstruacji i w chwilach zwiększonej aktywności fizycznej. Warto pamiętać, że mycie i suszenie okolic intymnych powinno się odbywać od przodu do tyłu, po to, by uniknąć infekowania pochwy bakteriami przenoszonymi z odbytu.

Kosmetyki Avon do ochrony miejsc intymnychO miejsca intymne należy dbać, gdyż niewłaściwa higiena może spowodować nie tylko brak uczucia świeżości i dyskomfort, ale i podrażnienia oraz choroby pochwy i układu moczowego. Oprócz kosmetyków, należy także stosować odpowiednią bieliznę – zrezygnować ze stringów i sztucznych włókien na rzecz bawełny, która pozwala skórze oddychać. Inne materiały powodują przegrzewanie się okolic intymnych i wzmagają ich wilgotność, przez co wytwarza się także nieprzyjemny zapach. Podobnie jest ze zbyt wąskimi spodniami. Podczas prania bielizny powinno się unikać mocnych i ostrych zapachowo środków piorących. Lepiej wykorzystać hypoalergiczne proszki, które gwarantują czystość bielizny, nie naruszając mikroflory pochwy.

Ochronę kobiecych miejsc zapewniają także wkładki, tampony i podpaski, jak również chusteczki do higieny intymnej. Są pomocne w każdej sytuacji, gdy pojawia się uczucie nieświeżości, lepkości, swędzenia. W podróży są wręcz niezastąpione. Oczywiście, znaczenie ma także depilacja, która nie powinna podrażniać okolic intymnych. Należy zrezygnować ze zwykłych maszynek (włosy szybko odrastają, przez co są coraz mocniejsze i silniej podrażniają, wbijając się w delikatną skórę) na rzeczy wosku i depilacji laserowej.

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • Jak goli miejsca intymne
  • perfum do miejsc intymnych avon

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zabezpieczyć się przed potem

Pot jest dla człowieka zjawiskiem naturalnym, potrzebnym dla utrzymania odpowiedniej, stałej temperatury ciała mimo zmiennych warunków atmosferycznych i temperatury w...

Zamknij