Kosmetyki Avon – opinie – porady

Bezpieczna depilacja

| 1 Komentarz

Piękna, słoneczna pogoda zachęca nas do noszenia zwiewnych sukienek i strojów plażowych. Wyjście w bikini czy w krótkiej spódniczce oraz w spodenkach wymaga jednak odpowiedniej troski o nogi i miejsca intymne. Jednym z problemów, przed którymi stoją kobiety, jest depilacja. Jak usuwać zbędne owłosienie, by nie kończyło się to krostkami, zaczerwienieniem czy swędzeniem?

Najbardziej popularnym przyrządem do golenia jest maszynka. Powoduje ona jednak szybkie odrastanie włosków i to, że stają się mocniejsze. By bezpiecznie jej używać, należy zainwestować w piankę zmiękczającą, albo Żel do golenia z kompleksem nawilżającym „Idealna gładkość”, niemniej jest to odradzana metoda, jeśli idzie o depilację okolic bikini.

Maszynki mają to do siebie, że można ich użyć szybko i skutecznie. Efekt jest krótkotrwały i u wielu pań powoduje powstanie podrażnień. Dlatego równie często sięgamy po kremy, zawierające substancje chemiczne, sprawiające, że już po kilku minutach osłabione włoski same odchodzą, a te, które odrosną na ich miejsce, będą cieńsze i mniej widoczne. Jest to prosta aplikacja, minusem kremów jest jednak to, że mają nieprzyjemny zapach. Są bezpieczne, choć najlepiej przed depilacją szczególnie wrażliwych miejsc, przeprowadzić test alergiczny, gdyż czasami okazuje się, że nasza skóra jest uczulona na zawarte w kremach substancje. W katalogu Avon można znaleźć Krem do depilacji ciała do skóry wrażliwej, który usuwa włoski w 2,5 minuty i gwarantuje gładką, miękką skórę oraz Krem do depilacji okolic bikini do skóry wrażliwej. Do obydwu kosmetyków dołączona jest szpatułka.

Bezpieczna depilacja różnymi sposobami z wykorzystaniem kosmetyków marki AvonKolejnym sposobem walki z owłosieniem jest wosk. Gwarantuje on gładką skórę przez około cztery tygodnie. Niestety, depilacja jest bolesna i także może spowodować podrażnienia. Można wykonywać ją w salonie kosmetycznym bądź w domu, np. przy użyciu Plastrów z woskiem i kompleksem nawilżającym do depilacji ciała „Idealna gładkość”. Ciepły wosk powoduje rozgrzanie mieszka włosowego, dzięki czemu łatwiejsze jest usuwanie włosów od podstaw. Wiele z kobiet używa też depilatora elektrycznego, wyrywającego włoski wraz z cebulkami. Jest to skuteczny sposób likwidacji owłosienia nawet na trzy tygodnie, ale bardzo często powoduje zaczerwienienia i – o czym trzeba wiedzieć – jest bolesny. Nie poleca się go stosować do depilacji miejsc intymnych.

Po każdym z wymienionych zabiegów warto nałożyć na skórę preparat opóźniający powrót owłosienia oraz kosmetyki o właściwościach kojących i nawilżających. Dla przykładu warto wymienić Dezodorant w kulce osłabiający odrastające włoski „Idealna gładkość”,zapewniający 24-godzinną ochronę, a także Balsam z kompleksem nawilżającym osłabiający odrastające włoski „Idealna gładkość”. Oczywiście, możliwa jest także depilacja laserowa – bardzo skuteczna metoda (po kilku wizytach w gabinecie włoski zostają całkowicie wyeliminowane), mogąca jednak pozostawiać blizny. Jak widać, żadna z metod depilacji nie jest niezawodna. Każda z nas musi więc znaleźć sposób odpowiedni i najbezpieczniejszy dla siebie. Kosmetyki Avon z serii Skin So Soft to jedna z opcji godnych przemyślenia.

Polecam:

Wpis został odwiedzony dzięki frazom:

  • krem do depilacji miejsc intymnych
  • krem do depilacji twarzy avon
  • krem do depilacji twarzy avon jak często go stosować

Komentarz

  1. Wypróbowałam zarówno krem do depilacji ciała jak i okolic bikini. O ile ten pierwszy okazał się skuteczny to do depilacji okolic bikini wciąż muszę używać maszynki. Robię wszystko zgodnie z instrukcją, ale niestety włoski wciąż zostają. Chciałam wypróbować plastry z woskiem, ale nie wiem czy uda mi się przezwyciężyć ból.

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.



  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kąpiel relaksująca – jak i z czego zrobić

Po ciężkim dniu nie ma nic lepszego niż relaksacyjna kąpiel w wannie. Leżenie w ciepłej wodzie umożliwia rozluźnienie mięśni i...

Zamknij