Kosmetyki Avon – opinie – porady

Jak zabezpieczyć się przed potem

| 0 komentarzy

Pot jest dla człowieka zjawiskiem naturalnym, potrzebnym dla utrzymania odpowiedniej, stałej temperatury ciała mimo zmiennych warunków atmosferycznych i temperatury w pomieszczeniach, w których się przebywa. Jest bezwonny, jeśli utrzymuje się na ciele nie za długo. Należy zatem dbać o prawidłową higienę, bo to od niej zależy, czy pot będzie wyczuwalny i drażniący oraz czy będzie powodował powstawanie mokrych plam na odzieży.

Na pot najlepsze są antyperspiranty. Ograniczają ilość wydalanego potu i likwidują nieprzyjemny zapach. Są skuteczniejsze od zwykłych dezodorantów i dłużej utrzymują się na skórze. W ofercie Avon możemy znaleźć antyperspiranty w kulce oraz w sprayu. Dla mężczyzn stworzono zapachy Sport (cytrusy, drzewo sandałowe) oraz Active (bergamotka, ozon, drzewo cedrowe, skóra). Kobiece dezodoranty to: Pure Blue (kompozycja ozonu, piżma i lotosu), Light Bloom (mieszanka bergamotki, róży, jaśminu oraz piżma) oraz Tropical Burst (słodki melon, frezja, drzewo sandałowe). Zapobiegają one niechcianym zapachom do 48 godzin, pozwalają skórze oddychać, nie zawierają alkoholu i konserwantów. Są łagodne, testowane dermatologicznie.

Kosmetyki Avonu przeciw potowiPoza dezodorantami należy pamiętać o regularnych kąpielach i prysznicach, a także o częstej zmianie odzieży. Ważne też, aby ubrania nie były za grube i wykonane za sztucznych materiałów. Jeśli te sposoby nie wystarczają, można udać się do lekarza i zacząć przyjmować leki, gdyż nadmierna potliwość może być znakiem jakichś poważniejszych dolegliwości i zmian chorobowych.

Polecam:

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowa opalenizna… bez słońca

Promieniowanie ultrafioletowe działa niekorzystnie na naszą skórę, ponieważ przyspiesza procesy jej starzenia. Przyczynia się do powstawania wolnych rodników, które niszczą...

Zamknij