Kosmetyki Avon – opinie – porady

Codzienna pielęgnacja twarzy

| 0 komentarzy

Marzysz o promiennej twarzy? Chcesz wszystkich zaskakiwać swoją urodą?

Czy wiesz, że aby tego dokonać nie musisz być fotomodelką, lecz rzetelnie każdego dnia wykonywać kilka prostych kroków?

Pamiętaj, aby co dzień, rano i wieczorem dbać o oczyszczanie i pielęgnację twarzy. Niech te zabiegi staną się Twoim rytuałem! Pamiętaj o kolejnych krokach: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie/matowanie.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Przeprowadzaj go zarówno z rana jak i wieczorem. To mycie skóry za pomocą odpowiedniego preparatu (np. emulsji do oczyszczania twarzy). Zabieg otwiera pory, usuwa nagromadzone przez noc sebum i powstający w ciągu dnia brud.

Krok drugi – tonizowanie

Kończy oczyszczanie, reguluje poziom pH skóry, odświeża ją i zamyka pory. Wykonuj go zawsze bezpośrednio po oczyszczaniu (pamiętaj, żeby wybrać tonik odżywczy dla skóry suchej, a normalizujący dla cery mieszanej i tłustej).

Krok trzeci – nawilżania lub matowanie

Wykonuj je zawsze z rana.

Nawilżanie – stosuj jeśli masz cerę mieszaną i suchą – uzupełnia braki wilgoci w skórze i pozwala na jej długotrwałe utrzymanie.

Matowanie (normalizowanie) – stosuj jeśli masz cerę tłustą i mieszaną – reguluje wydzielanie łoju (sebum) oraz wspomaga prawidłowe nawilżenie.

Krok czwarty – peeling

Raz w tygodniu pozwól sobie na peeling. Wykonuj go najlepiej po tonizowaniu. Jest to prosty zabieg polegający na złuszczaniu martwego naskórka przez szorowanie lub rozpuszczanie z użyciem odpowiednich kosmetyków peelingujących. Jeśli masz suchą (delikatną) skórę wybierz maseczki typu peel off – peeling rozpuszczający naskórek. Jeśli masz cerę mieszaną lub tłustą wybierz peeling mechaniczny (szorujące ziarenka).

Wypróbuj tych oto 4 kroków i zabłyszcz dzięki promiennej cerze wśród znajomych!

Polecam:

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rodzaje cery

Zanim sięgniesz po produkt z półki lub katalogu, zastanów się czy rzeczywiście będzie on odpowiedni dla Ciebie. Jeśli wybierzesz nieodpowiedni...

Zamknij