Kosmetyki Avon – opinie – porady

Pielęgnacja suchej skóry twarzy

| 0 komentarzy

Nieprawidłowa pielęgnacja suchej skóry może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak nadwrażliwość, pękające naczynka, alergie a nawet trądzik różowaty. Skóra sucha bardzo łatwo może stać się skórą wrażliwą, jeśli będziemy o nią nieodpowiednio dbać doprowadzając do jej przesuszenia.
Posiadaczki suchej skóry przede wszystkim pamiętać powinny o nawilżaniu i ochronie. Przy oczyszczaniu nie należy stosować wody z mydłem, która powoduje przesuszenie, a po użyciu mleczka do demakijażu zawsze pamiętać należy o zastosowaniu toniku, zachęcam do wypróbowania toniku bezalkoholowego Moc Nawilżenia z linii Solutions Avon. Kolejnym krokiem by skutecznie oczyścić i wspomóc odżywienie suchej skóry jest peeling. W tym miejscu proponuję zastosować Kremowy peeling do twarzy z białą herbatą z linii Planet Spa Avon. Na tak oczyszczoną skórę nałóż grubą warstwę Intensywnie nawilżającej maseczki Aloes i Awokado z linii Naturals Avon. Po upływie 15 min zmyj nadmiar maseczki wacikiem nasączonym wodą.
Jeśli dodatkowo chcesz odżywić suchą skórę podczas nawilżania przed zastosowaniem maski nanieś Serum witaminowe na noc „Źródło Energii” z serii Solutions. Lekka konsystencja serum łatwo się wchłania a jej skondensowana formuła intensywnie odżywi skórę pozostawiając ją rozświetloną i przywracając jej piękny koloryt.
Wykonując zabieg z maseczką zawsze pamiętaj o wykonaniu peelingu, dzięki usunięciu martwego naskórka maseczka szybciej się wchłonie, przy czym Twoja skóra lepiej skorzysta z jej wszystkich właściwości odżywczych.

Polecam:

Dodaj komentarz

Gwiazdką oznaczono pola wymagane *.  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sposoby na cellulit

Cellulit to choroba cywilizacyjna, spowodowana jest nie tylko odkładaniem się tkanki tłuszczowej, ale również zaburzeniami w funkcjonowaniu układu krwionośnego i...

Zamknij